Prawidłowa waga - czy warto się odchudzać?

Mam 16 lat, ważę 65 kg i mam 169 cm wzrostu. Tłuszcz odkłada mi się w większości na biodrach i udach. Jak mogę schudnąć i ile kilogramów powinnam zrzucić?

16 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Wskaźnik BMI obliczony dla podanych przez Ciebie wartości masy ciała i wzrostu wynosi 22,8. Oznacza to, że Twoja masa ciała jest prawidłowa. Nie powinnaś zatem myśleć o odchudzaniu. Tym bardziej, że modelowanie sylwetki nie oznacza w bezpośrednim rozumieniu odchudzania. Jeżeli chcesz pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolicy bioder i ud po pierwsze powinnaś pomyśleć o aktywności fizycznej. Pomocne będą tutaj zarówno ćwiczenia ogólne takie jak bieganie, skakanka, pływanie, jazda na rowerze, jak i ćwiczenia modelujące skierowane na określone partie ciała. Pamiętaj jednak, że by osiągnąć efekty, konieczna jest regularność i systematyczność.