Prawidłowa waga dla 11-letniego dziecka

Ile dziecko 11 letnie przy wzroscie 151 powinno wazyc syn wazy 51 kilo czy to o wiele za duzo

Witam serdecznie,

Należałoby zrobic bardziej dokładne pomiaryrj. pomiar masy mięśniowej, tkanki tłuszczowej ogólnej, zawartości tłuszczu trzewnego, masy kostnej. A przede wszytkim dobra waga to taka z która pani syn dobrze sie czuje.

Pozdrawiam serdecznie

Joanna Brejecka-Pamungkas

Więcej informacji na www.naturalhealing.pl

Szanowna Pani,

Wskaźnik BMI Pani syna wynosi 22,4. Taka wartość na siatkach centylowych odpowiada linii 94 centyla, co oznacza, że Pani syn jest na granicy nadwagi i otyłości.

Prawidłowa masa ciała powinna mieścić się między 25 a 85 centylem, co przy podanym wzroście odpowiada masie ciała między 37 a 46 kg.

Polecam wizytę z synem u dietetyka, który oceni zawartość poszczególnych tkanek ciała i w razie potrzeby zaproponuje indywidualny program żywieniowy.

Pozdrawiam serdecznie,
Beata B.