Prawidłowa waga dla 14-letniej córki

Dzień dobry mam 35 lat i mam pytanie. Moja córka ma 14 lat i waży 53-4 kg i ma 172-3 cm wzrostu. Czy to jest prawidłowa waga dla niej ? I zaczęła się skarżyć że powiększyły się jej obwód w pasie (biodra), do którego roku życia one się kształtują? I czy ma się czym przejmować i przechodzić na jakieś diety? Czy poczekać aż do końca 'rozwinie' się jej ciało ? Z góry dziękuję za odpowiedź ! :)

Dzień dobry,

Córki waga jest prawidłowa z tendencją do za niska.
Proszę niech nie stosuje żadnych diet, a prawidłowo się odżywia.
Co więcej córka jeszcze rośnie i niedobory w diecie źle wpłyną na ten i inne procesy.

Córka jest w okresie dojrzewania i to normalne że ciało się zmienia - rosną piersi, oraz biodra.

Niech córka więcej się rusza - basen, fitness, wówczas ciało będzie wysportowane, a córka będzie miała lepsze samopoczucie.

Ciało dziewczynki najintensywniej kształtuje się do 15 -16 roku życia