Prawidłowa waga dla nastolatki przy wzroście 164 cm

Jestem Dorota. Mam 164 cm i waże 45 kilo. Mam 13 lat i jestem w 2 gim. Dopiero dojrzewam ale czuje ze jestem za chuda. Chcalabym wiedziec jaka jest moja prawidlowa waga :)
13 LAT ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witaj Dorota!
Twój wskaźnik masy ciała (BMI) wynosi 16,7, co wskazuje na niedowagę. Twój BMI odniesiony do siatek centylowych dla 13-latków mieści się w kanale między 15 a 5 centylem, zatem wynik wskazuje na zbyt małą masę ciała w stosunku do wzrostu. Powinnaś przytyć przynajmniej 5-7 kg, by ważyć co najmniej 50-52 kg.
Pozdrawiam!