Prawidłowa waga dla osoby z 173 cm wzrostu

Witam!Mam 18 lat ,wzrost 173cm,waga 74kg.Wyczynowo trenuję siatkówkę ,pięć razy w tygodniu,zdrowo się odżywiam.Czy moja waga jest prawidłowa?

Dzień dobry!
Według BMI (wskaźnika masy ciała) masa ciała równa 74 kg przy wzroście 173 cm jest prawidłowa. Dużo zależy od tego jak długo trenujesz i jak intensywnie, ponieważ dla osób stale trenujących oszacowanie BMI nie jest najlepszym wyznacznikiem. Jeśli czujesz się dobrze, nie masz wahania masy ciała i Twoje wyniki badań laboratoryjnych mieszczą się w normie- raczej nie masz powodów do niepokoju. Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska