Prawidłowa waga: ile powinna ważyć piętnastolatka?

Witam, mam 15 lat i 165 cm wzrostu. Zastanawiam się, ile powinnam ważyć?

15 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

U dzieci i młodzieży ocenę prawidłowości masy ciała w odniesieniu do wzrostu i wieku ocenia sie na podstawie siatek centylowych. Ponieważ każdy organizm rozwija się indywidualnie, normy te są bardzo szerokie. Przy podanych wartościach norma masy ciała wynosi od 42-70 kg. Jeśli cokolwiek budzi Twój niepokój, skonsultuj się z lekarzem.