Ile powinnam ważyć przy moim wzroście?

Mam 13 lat i ważę 60 a wzrostu mam 176cm. Nie wiem ile powinnam ważyć przy swoim wzroście. Ciągle widzę sprzeczne informacje na temat tego ile powinnam ważyć przy wzroście 176 centymetrów. Moja mama twierdzi, że wyglądam zdrowo i nie powinnam się ciągle zastanawiać ile powinnam ważyć, bo to bez sensu. Ja jednak zauważam u siebie nadmiar tłuszczu w okolicy bioder i brzucha i naprawdę się zastanawiam  ile powinnam ważyć. Nie chcę się odchudzać bez sensu, ale wiedząc  ile powinnam ważyć przy moim wzroście miałabym więcej informacji. Liczyłam też swoje BMI zastanawiając się  ile powinnam ważyć i teoretycznie wychodzi, że jest okej, ale nie wiem jakie są granice tego  ile powinnam ważyć. Jeżeli będę nadal przybierała na wadze, to może być później trudno mi znów schudnąć do prawidłowej wagi. Proszę o informację  ile powinnam ważyć.

Witaj,
Twoje BMI na siatkach centylowych odpowiada 50 centylowi, co oznacza, że Twoja waga jest bardzo dobrze dopasowana do wzrostu. Jesteś oczywiście bardzo wysoka (powyżej 97 centyla), w związku z tym Twoja waga również jest wyższa niż waga Twoich rówieśniczek, ale, tak jak wcześniej napisałam, ważysz odpowiednio do wzrostu, ani z dużo, ani za mało.

Zachęcam Cię jednak do odżywiania się zgodnie ze zdrowymi nawykami żywieniowymi, a także do bycia aktywną fizycznie. Dzięki temu zapobiegniesz nadwadze w przyszłości.
Wskazówki, jak się zdrowo odżywiasz, znajdziesz w załączonych artykułach:
http://abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odzywiania
http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam Cię serdecznie,
Agnieszka Kuczewska