Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 2 8 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Prawidłowa waga przy 168 cm wzrostu

Witam mam 12 lat mam 168 wzrostu i waże 45 kg czy to normalne??? I czy to względ na wzrost????
12 LAT ponad rok temu

Czekoladowy mit

Wzrost poziomu cukru we krwi utrudnia walkę z trądzikiem. Najczęściej intensyfikuje objawy. Czy jednak zjedzenie kilku kostek czekolady wpłynie negatywnie na leczenie trądziku?

Roma Wojtewicz Dietetyk, Poznań
76 poziom zaufania

Witam Należna masa ciała w tym wieku mieści się w graniach 40 kg, dlatego też Twoja masa ciała jest w normie. Wskaźnik BMI wskazuje co prawda na niedowagę, przy czym jest to bardzo umowny parametr. Nie ma powodu do obaw. W tym wieku organizm przechodzi wiele zmian, intensywnie rośnie i rozwija się. Dbaj o to, aby dostarczyć mu wszelkich niezbędnych składników odżywczych, poprzez stosowanie urozmaiconej diety, bogatej w pełnowartościowe białko, produkty zbożowe, warzywa i owoce.

0

Jesteś w fazie rozwoje i intensywnego wzrostu. Rzeczywiście jesteś trochę za szczupła. Staraj się jeść większe porcje psiłków niż dotychczas. Jedz 5 posiłków dziennie. Przestrzegaj zasad piradmidy zdrowego żywienia.

Dietetyk należący do Polskiego Towarzystwa Dietetyki, Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu, Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków oraz Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy