Prawidłowa waga u nastolatki przy wzroście 162 cm

Chciałabym się dowiedzieć ile powinnam ważyć przy wzroście 162 cm , mam 13 lat i nie wiem czy nie mam niedowagi .
13 LAT ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witaj!
Przyjmuje się, że optymalna waga dla osób o wzroście 162 cm waha się w granicach 53 kg do 66 kg. Prawidłowość wagi można też sprawdzić, licząc swoje BMI (Body Mass Index) – wagę w kilogramach dzielimy przez wzrost podany w metrach (nie centymetrach), podniesiony do kwadratu. Wskaźnik BMI o wartości 18,5 - 24,9 wskazuje, że waga jest w normie. Trudno precyzyjnie odpowiedzieć na pytanie, ile powinnaś ważyć w wieku 13 lat przy wzroście 1,62 m. Waga zależy od budowy ciała. Zdarza się, że dwie osoby o jednakowym wzroście i podobnej sylwetce znacznie różnią się pod względem wagi – jedna jest lżejsza, a druga cięższa. Różnice w wadze mogą wynikać z różnej budowy kości – jedni mają grubsze, inni cieńsze kości. O tym, jak obliczyć swoje BMI i co oznacza otrzymany wynik, możesz przeczytać tutaj: http://portal.abczdrowie.pl/jak-obliczyc-bmi.
Pozdrawiam!