Prawidłowe ilości pokarmów w zdrowym odżywianiu

I. Dzień dobry. Jaką powinienem zjeść LICZBĘ jajek, ryb, mięsa drobiowego, GRAMÓW tegoż pokarmu/7 dni, ŻÓŁTYCH, BIAŁYCH SERÓW, ile wypić mililitrów mleka codziennie? Zamierzam stosować prawidłową dietę. Spożywam niektóre używki. 15.02. br. stanę się dorosły. Moja alergia nie jest pokarmowa. Połykam Asentrę. Odczuwam lekkie przeziębienie. Chodzę do LO, na zakupy. Odkurzam, porządkuję rzeczy w domu, zajmuję się kuzynem. Na ogół używanie przeze mnie laptopa trwa mniej więcej 120 min./24 h.

Witam,
aby profesjonalnie i właściwie określić poziom zapotrzebowania na wszystkie składniki niezbędna jest wizyta w dobrym gabinecie aby podczas badania na analizatorze określić BMR, czyli zapotrzebowanie na wartość energetyczną w stanie spoczynku. Aby natomiast uzyskać standardowe normy, które nie są właściwe dla konkretnej osoby, wystarczy poszukać w internecie i nie potrzebna jest do tego wiedza dietetyka.
Beyer-Wygońska

Witam! Zapotrzebowanie na poszczególne składniki odżywcze jest określone w normach żywieniowych. Do ustalenia energetyczności diety potrzeba szczegółowych informacji (wiek, płeć, aktualna masa ciała, wzrost, aktywność fizyczna i stan fizjologiczny). Odsyłam do strony www.diet-coaching.xaa.pl, na której można znaleźć ogólne wskazówki dietetyczne.
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Dla prawidłowego ustalenia zapotrzebowania energetycznego konkretnej osoby konieczna jest indywidualna ocena jej organizmu. Może to zrobić dietetyk na podstawie analizy składu ciała oraz wywiadu zdrowotno- żywieniowego. W innym przypadku można mówić jedynie o normach żywieniowych dla ustalonej populacji. Norma, to nie jest to samo co Pana zapotrzebowanie. To są wartości uśrednione, na podstawie wieloletnich badań na danej populacji. Tym niemniej stanowią wstępne wytyczne dla dietetyków podczas ich pracy z konkretnym pacjentem. Może Pan więc samodzielnie określić normy dla pana grupy wiekowej i próbować zastosować je w praktyce., albo udać się do gabinetu dietetycznego, gdzie dietetyk określi to dokładniej. Normy są dostępne w internecie.

Witam, brakuje informacji o masie ciała, wzroście, aktywności fizycznej (czy pan ja uprawia, jeśli tak to ile razy w tygodniu). Proponuję wypełnić dzienniczek żywieniowy (na mojej stronie internetowej), odesłać go do analizy i wówczas będzie możliwe ułożenie indywidualnej diety.

Serdecznie pozdrawiam i zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl