Prawidłowe odżywianie przy odchudzaniu

Jak stracić jeszcze z 2 kg?Mam 16 lat 52 kg i 164 cm.Jem 5-6 posiłków dziennie.Nie jem słodyczy jeśli najdzie mnie ochota zjem do 3 kostek gorzkiej czekolady ,nie jem ziemniaków oraz białego pieczywa.Ćwicze z 20 min dziennie.Chciałabym stracic jeszcze troche ale w jaki sposob ?
16 LAT ponad rok temu

Witam,
sukcesywne utrzymywanie diety niskoenergetycznej i zwiększonej aktywności fizycznej powinno sprzyjać redukcji masy ciała. Należałoby również "przypatrzeć" się diecie, czy nie pojawiają się jakieś inne ukryte błędy dietetyczne, które zatrzymują masę ciała oraz wykonać badanie składu ciała, by określić zawartość tkanki tłuszczowej i metabolizmu. W tym celu polecałabym konsultację dietetyczną wraz z analizą składu ciała.
Pozdrawiam

Witam serdecznie,
nie widzę potrzeby zrzucania kilku kilogramów. Twoje BMI wynosi ok. 19.5, zaś normy to: 18,5-24,99. Zatem jak widzisz - znajdujesz się zdecydowanie przy dolnej granicy. Twoja masa ciała jest jak najbardziej ok. Utrzymuj zdrowy tryb odżywiania (duże spożycie warzyw i owoców, pełnoziarnistych produktów zbożowych, jadanie posiłków o tych samych porach, ograniczenie potraw tłustych, dodawanie olejów do gotowych potraw). Jeśli bardzo chcesz schudnąć - możesz nieco zwiększyć aktywność fizyczną do 30-40 minut dziennie. Jednakże jak już wspomniałem - zrzucanie kilogramów nie ma sensu, bo jest świetnie :)