Jak pić siemię lniane?

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące tego jak pić siemię lniane. Chciałabym zapytać jak przygotowywać siemię lniane, aby nie traciło kwasów tłuszczowych omega-3 i innych ważnych wartości? O tym jak pić siemię lniane jest w internecie bardzo dużo treści, ale często mam wrażenie, że informacje w nich zawarte wzajemnie się wykluczają. Czy jest jakiś prawidłowy i uniwersalny przepis dotyczący tego jak pić siemię lniane prawidłowo? Zawiera ono wiele dobrych dla zdrowia wartości i nie chciałabym żeby zostały one utracone przez to, że będę przyrządzała napój nieprawidłowo. Przy okazji chciałabym również dowiedzieć się jakie mogą być pozytywne skutki picia siemienia lnianego. O wielu słyszałam, ale myślę, że część z nich jest nieco przesadzona... Jak to wygląda realnie? Z góry bardzo serdecznie dziękuję za wszelkie informacje i pozdrawiam.

Witam
Siemię lniane można przygotować na dwa sposoby. Pierwszy kupujemy siemię w ziarenkach, wsypujemy do kubka około 3 łyżeczek i zalewamy wrzątkiem. Następnie przykrywamy kubek i czekamy aż się zaparzy. Drugi sposób kupujemy siemię odtłuszczone zmielone i posypujemy nim potrawy. Ten sposób też jest bardzo dobry i mniej kłopotliwy.
pozdrawiam

Najlepiej kupować siemię w całych ziarenkach i mielić tuż przed spożyciem, ponieważ zawarte w nim związki szybko się utleniają.

Lub namaczać całe ziarna letnią lub chłodną wodą. Ziarna zalane wrzątkiem tracą część składników ale mimo to działają dobrze na żołądek i trawienie.

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
www.dietcoaching.pl