Prawidłowe TSH a inny wynik u endokrynologa

Jeśli mam prawidłowe TSH to na wizycie u endokrynologa może okazać się ,że wynik może być inny

Milena Lubowicz

Nie do końca rozumiem z Pani pytania czy przed wizyta będzie miała Pani badania pobierane jeszcze raz? Czy ten wynik prawidłowy to już jest ten, wykonany celem konsultacji endokrynologicznej? Oczywiście może być tak, że pomimo prawidłowego wyniku TSH lekarza coś zaniepokoi w badaniu klinicznym i zaleci dalszą diagnostykę.
Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Endokrynolog nie ma możliwości zbadać podczas wizyty poziomu TSH (chyba, że ekspresowo po kilku godzinach oczekiwania). Jest możliwe, że badania TSH przeprowadzone w różnym czasie będą miały inny wynik u tej samej osoby.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski