Prawidłowe wyniki badań tarczycy a konieczność resekcji płata

tarczyca - wyniki wszystkie w normie, biopsja - nie wykryto komórek złośliwych, we wtorek mam iść do szpitala - będę miała wycięty jeden płat tarczycy i część drugiego - czy to konieczne?? a jeżeli tak, to czy ta część tarczycy będzie wydolna bym nie musiała przyjmować hormonów. czy po hormonach się tyje??

Lek. Tomasz Budlewski

Ciężko jest negować zdanie lekarzy badających, którzy po badaniu określili taką konieczność. Tak samo nie można określić czy będzie konieczność przyjmowania hormonów. Co do samego zabiegu uważam że należy kierować się zaleceniami lekarzy badających ponieważ mają najlepszy obraz stanu klinicznego. Co do tycia po hormonach tarczycy, raczej nie powinno występować.