Prawidłowe zamknięcie żył po skleroterapii

jestem po skleroterapii zrobionej w sierpniu ... kontrolna wizyta w lutym pokazala prawidlowe zakmniecia zyl, ale doktor zaproponowal branie Clexane przez okolo miesiaca. Po skleroterapii mam pozostalosci w postaci podskornych krwiakow i ciemnych miejsc po wkluciu.Dodam, ze mam tendencje do pekania naczynek i krwawien. lekarz zaproponowal mi zamkniecie tych naczynek laserem. Czy te zastrzyki moga pomoc rowniez we wchlonieciu sie krwiakow i czy warto poddac sie zabiegowi laserem ?

Witam
Najskuteczniejszą metodą usunięcia śladów po skleroterapii jest jak najwcześniejsze ewakuowanie krwi z zamkniętych naczyń. Niestety w Pani przypadku zabieg był wykonywany dosyć dawno. Po większych żyłach ślady mogą znikać nawet do roku. Nie wiem, dlaczego doktor zalecił przyjmowanie Clexanu. Może uznał, że to przyśpieszy gojenie. Małe naczynia może Pani zlikwidować laserem, ale proszę wsiąść pod uwagę, ze ślady po laserem również nie znikają od razu i bezwzględnie nie można ich wystawiać na słońce co najmniej 1 miesiąc.