Prawidłowo czy nie?

Od ponad roku staramy się z mężem o dzidziusia. W tym, nieudana próba, bo poronienie w 8 tc. Teraz znowu jest nadzieja. Ostatni okres 15 stycznia, przy cyklu ok 29-30 dni. Teraz okres spóźnia się już 9 dni. Testy ciążowe pozytywne.. te wcześniejsze oczywiście ze słabszymi kreseczkami. Wczoraj wizyta u ginekologa, usg. Ginekolog znalazł bardzo malutki pęcherzyk, 4,54 mm ( czy oby nie za mały?), kazał przyjść znowu za dwa tygodnie. Licząc od ostatniej miesiączki w piątek zacznie się 6 tc.

Czy wszystko jest ok? Martwię się, bo zapisał mi lek, zważywszy na to, że wcześniej poroniłam, ale czy przy braniu tych leków jest jakiś cień szansy, że rozwinie się zarodek? Jakie są szanse, że wszystko się będzie ładnie rozwijało? Boję się, że pęcherzyk będzie pusty. Mam wiele objawów ciąży: nadwrażliwość sutków i piersi, pobolewania w podbrzuszu, mdłości, wahania nastrojów... ale stres i obawa nie potrafi mnie opuścić... :(

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani!
Objawy, które Pani opisuje, dodatnie wyniki testów ciążowych, oraz stwierdzenie pęcherzyka ciążowego w jamie macicy zdecydowanie wskazują, że jest Pani w ciąży. Oczywiście, by można było postawić takie rozpoznanie należy stwierdzić echo zarodka w badaniu ultrasonograficznym. Najprawdopodobniej pierwsze badanie w którym wykryto pęcherzyk ciążowy o wymiarach prawidłowych dla ok. 4 tygodnia ciąży (gdy zarodek nie jest jeszcze widoczny), zostało wykonane właśnie w czasie tej bardzo wczesnej ciąży. Lekarz postąpił słusznie przepisując lek w związku z obciążonym wywiadem. Proponuję być dobrej myśli. Zapewne w kolejnym badaniu zostanie ukazany zarodek z bijącym już sercem. Nie należy się stresować, gdyż stres jest jednym z czynników ryzyka utraty wczesnej ciąży. Proszę się uspokoić i czekać na badanie.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.