Prawidłowość wyników stężenia glukozy u ciężarnej

Kobieta 25 lat. od 2 tygodni mierze sobie cukier glukometrem.Moje wyniki sa takie: Na czczo 78 1 godz po sniadaniu 84 1 godz po obiedzie 85 1 godz po kolacji 116 Na czczo 86 1 godz po sniadaniu 97 1 godz po obiedzie 89 1 godz po kolacji 93 Na czczo 80 1 godz po sniadaniu 90 1 godz po obiedzie 84 1 godz po kolacji 97 I tak mniej wiecej to wyglada. Czy są to prawidlowe wyniki ? Czy cukier po posilku nie jest za niski ? Dodam, ze jestem w ciązy, 27 tydzien. Czekam na interpretacje wynikow.

Dzień dobry,

Wyniki pomiarów glikemii są prawidłowe. Zaleca się , aby kobiet w ciąży na czczo miały glikemię w zakresie 70-90 mg/dl, zaś godzinę po posiłku poniżej 120 mg/dl. Cukrzycę ciążową według aktualnych wytycznych rozpoznajemy wówczas, gdy w pomiarze z krwi żylnej (nie z glukometru) glikemia na czczo wynosi >=92/mg/dl, po 1 h testu OGTT z 75 g glukozy- >=180, zaś po 2 h testu >= 153 mg/dl.
Zbyt niski cukier (hipoglikemia) - to glikemia < 70 mg/dl.
Na razie nie ma Pani powodów do niepokoju :)

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz