Prawidłowy obwód talii dla 12-latki

Witam! Mam na imię Kasia i mam 12 lat. Ważę 56kg przy wzroście 156 cm, a obwód bioder i talii wynosi 80cm. Czy dobrze ważę? A tak w ogóle to chciałabym zrzucić z 10 kg. A co z obwodem bioder i talii? Czy mam dobre wymiary talii i bioder do wagi?

Twoje BMI wynosi 23 i na siatce centylowej znajduje się powyżej 90 centyla, co oznacza już nadwagę. Obwód w pasie również jest za duży. Nie do końca rozumiem, czy jest to obwód bioder (czyli ten w najszerszym miejscu bioder), czy pasa, czy też oba są równe. Przyjmuje się, że u kobiet obwód w pasie przekraczający 80cm stwarza ryzyko powikłań, takich jak choroby układu krążenia, nadciśnienie, czy cukrzyca.

Powinnaś porozmawiać z rodzicami i udać się do lekarza, który Cię zbada i sprawdzi dlaczego Twoja masa ciała jest nadmierna. Jeśli główną przyczyną jest nieodpowiednia dieta i mała aktywność fizyczna będziesz musiała zmienić styl życia, ponieważ w Twoim wieku diety nie są wskazane.

Zapoznaj się z zasadami zdrowego odżywiania i wprowadź je do jadłospisu:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite...
http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Zacznij uprawiać regularnie jakiś sport, który pomoże Ci spalić zbędne kalorie, a przy tym korzystnie wpłynie na Twoje zdrowie i samopoczucie.

Pozdrawiam serdecznie