Prawidłowy poziom TSH, fT4 i fT3 przy niedoczynności tarczycy i odchudzanie

Jaki powinien być właściwy poziom tsh ft4 i ft3 przy niedoczynności tarczycy (mam usuniętą tarczycę z pwodu dużych ilości woli guzowych) mam 34 lata ważę już 80 kg przy wzroście 170 a przed operacją ważyłam 65 kg - co mam zrobić by schudnąć biorę eutyrox 75

Witam,

Jeśli Pani dawka leków jest właściwie dobrana to poziom hormonów powinien być w normie, mimo usunięcia tarczycy. Zdrowa tarczyca wytwarza to co teraz Pani dostarcza z lekami. Jeśli zauważy Pani jakieś odstępstwa należy skontaktować się z lekarzem.
Co do odchudzania to przede wszystkim dieta powinna być dobrana do jednostki chorobowej ( wykluczenie warzyw kapustnych, brokułów, brukselki i kalafiora, ograniczenie tłuszczów oraz wprowadzenie produktów bogatych w jod-ryby) i ćwiczenia.
BMI wynosi 27,7 czyli jest to nadwaga dlatego warto zacząć pracę nad stylem żywienia.

Taka dieta przede wszystkim:
1. Powinna być dostosowana do Pani zapotrzebowania kalorycznego oraz ilości składników odżywczych.
2. Dostosowanie diety do jednostki chorobowej, czyli niedoczynności spowodowanej usunięciem tarczycy.
3. Plan treningowy - połączenie treningu siłowego z wytrzymałościowym.
4. Obserwowanie efektów, jeśli po 2 tygodniach nic się nie zmieni należy skonsultować się z lekarzem.

Może Pani również napisać do mnie na adres ola@kalorynka.pl

Pozdrawiam,
mgr dietetyk
A. Erdmann
http://kalorynka.pl/