Prawidłowy rozwój ciąży po bezzarodkowych przypadkach

Witam Kilka lat temu przeszlam dwie ciąże bezzarodkowe. Teraz jestem w ciazy po raz trzeci (inny partner, mial badane nasienie-najwzyzsza skala jakości) Jestem w 4 tyg (według terminu jajeczkowania). Pecherzyk jest w macicy. Robilam w ciągu tego tygodnia 3-krotnie badanie na b-hcg. za każdym razem przyrost dwukrotny. Czy istenieje szansa ze ciaza rozwija się prawidłowo? Kiedy powinien być widoczny zarodek?

Elżbieta Rhone

Witam,
najlepszym sposobem aby to stwierdzić jest wykonanie badania USG. Pęcherzyk ciążowy widać w badaniu przy wartościach beta HCG ok. 1200-1500. Zarodek z bijącym sercem widoczny jest w badaniu przezpochwowym od ok. 6 tygodnia ciąży (czyli 4 tygodnie po zapłodnieniu).