Prawo jazdy przy chorowaniu na padaczkę

witam , mam takie pytaniemam20 lat, od 10 lat choruje napadaczke, atak mialam raz w zyciu.otoz moje pytanie czylekarz wystawilby mi zasiadczenie abym mogla zdawac na prawo jazdy , dodam ze leki boiore caly czas, dobrze sie czuje wszystko jest wporzadku.

Lek. Ewa SkowroĹska-Mikulska

Jeżeli lekarz neurolog, u którego się Pani leczy wyda opinię pozytywną i nie będzie innych przeciwwskazań, to lekarz uprawniony do badań kierowców wyda opinię o zdolności do kierowania pojazdami samochodowymi kat. B. Prawo jazdy będzie terminowe, ponieważ wymagane są w Pani przypadku badania kontrolne

jeżeli w ciągu ostatnich 2 lat nie było napadów-to tak,potem kontrola u neurologa co 6 msc przez 2 lata,potem rzadziej