Prawoboczne wygięcie w odcinku dolnym oraz zaostrzenie krawędzi trzonów kręgowych

Dobry wieczór, dzisiaj odebrałam wynik ekg kręgosłupa piersiowego. " Zdjęcia rtg kręgosłupa piersiowego wykazują prawoboczne wygięcie w odcinku dolnym oraz zaostrzenie krawędzi trzonów kręgowych. Nieznaczne obniżenie wysokości trzonu Th8 i Th9 w części przedniej. W projekcji a-p po stronie lewej na wysokości szpary m/k Th8/Th9 widoczny jest cień wapnisty o wym. 8X5mm." Mam 19 lat , waże 50kg. Chciałabym się dowiedziec co te wyniki mogą oznaczac.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest bezpośrednie badanie lekarskie oraz łączna analiza powyższego badania będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie. Proponuję koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.