Prczyczyny krwawienia w ciąży

Witam! 11 sierpnia zaczęłam plamić. Byłam w 8 tygodniu ciąży. 13 okazało się, że serduszko nie bije. 17 miałam zabieg łyżeczkowania. Tydzień czasu plamiłam. Potem kilka dni przerwy. Następnie znów zaczęło się coś pojawiać. Do tego zaczęły pobolewać mnie piersi i jajniki. Zastanawiałam się nawet, czy to nie owulacja. Dzisiaj gdy wstałam krwi było trochę więcej. Temp. 36,6. Zastanawiam się czy to normalne? A może to miesiączka? Pozdrawiam

Witam! Bardzo współczuje z powodu utraty ciąży. Najprawdopodobniej zaczyna się u Pani miesiączka. Jednak po sytuacji, która Panią spotkała możliwe jest też, że krwawienie spowodowane zostało zaburzeniami krzepnięcia. Jest to stan, który powinien być zdiagnozowany aby uniknąć ewentualnych poważnych powikłań. Dlatego lepiej dmuchać na zimne i udać się do ginekologa. Dobrze też by było zrobić wcześniej badania laboratoryjne morfologii krwi oraz układu krzepnięcia i dopiero z wynikami udać się do lekarza. Zaoszczędzi to trochę czasu i specjalista od razu będzie mógł stwierdzić co jest przyczyną krwawień. Na pewno wykona też podstawowe badanie ginekologiczne. Aby w kolejnej ciąży uniknąć problemów, konieczne jest dokładne określenie przyczyny niepowodzenia i określenie ryzyka powtórzenia się takiej sytuacji. Umożliwi to eliminowanie przyczyn chorobowych powodujących problemy w przebiegu ciąży i odpowiednie jej kontrolowanie. Pozdrawiam