Preejakulat na palcu a ryzyko zajścia w ciążę

Witam! Miałam preejakulat na palcu, wytarłam go, choć nie jestem pewna czy dokładnie. Potem przez ponad godzinę wykonywałam różne czynności, jadłam, ubierałam się. Aż poszłam do łazienki i chcąc sprawdzić śluz w pochwie włożyłam tam ten palec, całkowicie zapomniałam umyć rąk. Dopiero po fakcie mnie olśniło. Czy były na nim jeszcze plemniki zdolne do zapłodnienia? Dodam, że był to dzień płodny.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji ryzyko zapłodnienia jest znikome. W razie wątpliwości proszę skonsultować się z ginekologiem.