Pręgi na przedramionach: co to może być?

Witam, mój problem zaczął się kilka tygodni temu. Zaczęły mnie swędzieć plecy. Podrapałam się bardzo delikatnie, ale nie przechodziło. Spojrzałam do lustra i zobaczyłam okropne bezbarwne, wypukłe pręgi na plecach, które po krótkim czasie zniknęły. Niestety mój problem się na tym nie skończył. Ostatnio na rękach pojawiają się czerwone pręgi w poprzek nadgarstków, które czasami stają się wypukłe. Zaczyna się od swędzenia, przy czym od razu smaruję ręce kremem. Po chwili skóra wraca do normy. Innym razem na rękach pojawiają się czerwone plamki, bardzo drobne i liczne, które zlewają się w większe plamy. Dzieje się to niemal na moich oczach, po czym po chwili znika. Kilka razy czerwone pręgi zauważyłam również na nogach, zwłaszcza po kąpieli. Co to może być? Dodam, że mam nerwicę i każdy problem zdrowotny mnie przeraża, ale to akurat jest na tyle widoczne, że nie mam wątpliwości, że faktycznie coś jest nie tak. Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Dolegliwości które Pani opisuje wymagają wyjaśnienia. Mogą mieć one podłoże alergiczne.
Proszę się spokojnie zastanowić czy w ostatnim czasie nie wprowadziła Pani nowego produktu - może to być kosmetyk, żel pod prysznic, płynu do kąpieli, perfum, proszek do prania, płyn do płukania. Powodem zmian może być również produkt spożywczy czy stop metali.
Jezeli zazywa Pani leki, nawet dostępne bez recepty koniecznie proszę przeczytać ulotkę dołączoną do preparatu.
Jezeli ustali Pani w co mogło spowodować wystapienie zmian oczywiście proszę produktu więcej nie stosować.
Wskazana jest wizyta u lekarza - najlepiej rozpocząć od lekarza rodzinnego. Po zbadaniu lekarz ustali czy jest konieczność konsultacji u dermatologa lub alergologa, oraz zaleci adekwatne leczenie.

Pozdrawiam.