Preparaty alternatywne do leków antydepresyjnych

Dzień dobry. Mam pytanie choruje od 2 lat na depresje brałem juz kilka psychotropow nie do konca mi pomogły i zle się po nich troche czuje i przez te leki ma obnizone libido ma 18 lat i się obawiam . moje pytanie jest takie wyczytałem w internecie ze korzen arktyczny podobno pomaga i nie szkodzi na organizm tak jak psychotropy. co robic ?. Dziękuje z góru.

Dzień dobry!

Leki (w przeciwieństwie do ziół czy suplementów diety) są to takie środki, których skuteczność została potwierdzona licznymi badaniami. Niestety, środki dostępne bez recepty, nie mają żadnego potwierdzenia swojej skuteczności i zazwyczaj ich przyjmowanie nie ma znaczenia, wartości leczniczej.

O wszystkich skutkach ubocznych przyjmowanych leków lub nowopojawiających się objawach depresji warto mówić swojemu lekarzowi prowadzącemu. Jest możliwe np. farmakologiczne poprawienie libido i sprawności seksualnej.

Obok przyjmowania leków, równoległa drogą leczenia depresji, jest także psychoterapia.

Pozdrawiam!