Preparaty zwalczające nadmierną potliwość

Mam problem z poceniem sie gdyż kiedy są cieplejsze dni to wtedy zaczynam sie mocno pocić. Poce sie na całym ciele czuje wtedy duży dyskomfort. Są jakieś preperaty aby nie pocić sie aż tak bardzo na całym ciele. Nie mam nadwagi. Proszę o pomoc

W przypadku nadpotliwości zawsze należy wykluczyć jej internistyczne przyczyny (np. choroby tarczycy). Izolowaną nadpotliwość można spróbować leczyć preparatami miejscowymi (np. krem Uro, krem Spirial-uwaga! mogą one podrażniać skórę). W sytuacji ich nieskuteczności proszę rozważyć wykonania zabiegu ostrzykiwania gruczołów potowych toksyną botulinową. Zabieg ten jest bardzo skuteczny, ale niestety dość kosztowny.