Prężenie, płacz i problemy ze snem a bakteria klebsiella pneumoniae w kale u 5-tygodniowego dziecka

Witam moja córka ma 5 tygodni ma bakterię klebsiella pneumoniae w kale.Dostała probiotyk.Od jakiegoś czasu strasznie się pręży płacze i nie śpi.Czy to może być z tej bakterii jeśli nie ma innych objawów typu gorączka,zielony stolec?Na wadze przybiera prawidłowo.Czy to może kolka.Lekarz mówi że to kolka inni, że powinna brać antybiotyk na bakterię.Pomocy bo już nie wiem co robić.

Witam. Sama obecność bakterii w kale nie jest groźna istnieje jednak niebezpieczeństwo że klebsiella przedostała się do dróg moczowych co może wywoływać infekcję manifestującą się niepokojem dziecka, w związku z czym sugeruję wykonanie posiewu moczu. Warto również wykonać badanie kału na obecność pasożytów.