Prężenie się podczas snu u niemowlaka

Witam! Zauważyłam,że od kilku dni moja 9 tygodniowa córka w godzinach od 4 do 6 rano podczas snu bardzo się pręży. Unosi nóżki do góry,podkurcza, drapie się rączkami po buzi. trwa to ok 2 minuty, uspokaja sie na moment i znów to samo. Wydaje przy tym odgłosy jakby sie przeciągała.Nie płacze. Dodam,ze nie ma żadnych innych objawów: temperatury, zaparć. Podaje jej również delikol i espumisan. Gazy odchodzą dość często. Co może być przyczyną takiego zachowania?

dobrze jest nagrać to zachowanie na telefon żeby w przyszłości jeśli to nie ustąpi ( jak ustąpią problemy z brzuszkiem) pokazać to pediatrze lub neurologowi dziecięcemu. Czasem( b. rzadko) ma to podłoże neurologiczne , najczęściej to bóle brzuszka, . W 2 -3 miesiącu życia nasilają sie problemy z kolka bo ilość spożywanego mleka zwiększa sie i nie zawsze niemowle ma już natyle dojrzały układ pokarmowy że potrafi to ztrawić . Powinno po 4 miesiącu sie unormować .