Prezerwatywa pękła - czy mogę być w ciąży?

Brałam tabletki antykoncepcyjne ponad rok, z powodów niezależnych ode mnie musiałam zakończyć ich stosowanie. Przerwałam opakowanie w połowie. Ostatnią tabletkę przyjęłam 13 października, natomiast pierwsze krwawienie wystąpiło 20 października. 14 listopada współżyliśmy z moim partnerem i niestety okazało się, że prezerwatywa pękła. Czy duże jest prawdopodobieństwo, że jestem w ciąży? Powinnam zażyć tabletkę po?
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Wraz z odstawieniem tabletek traci się ich działanie antykoncepcyjne.
Ciąża jest zatem realną konsekwencją. Jeżeli bardzo się Pani obawia, może Pani przyjąć tabletkę 72h po.
Proszę jednak pamiętać, że samo odstawienie tabletek w połowie blistra rozregulowało Pani układ hormonalny, a tabletka 72 po działa wielokrotnie silniej.

Pozdrawiam