Prezerwatywa się zsunęła. Czy wziąć tabletkę "po"?

Dziś kochałam się ze swoim partnerem. Po stosunku okazało się, że prezerwatywa została we mnie, lecz 2-3 cm wystawała, trochę spermy wylało się na łożko, ale znaczna część została w kondonie. Mam regularne cykle miesiączkowe, ostatnią miałam od 3 października do 10 października. Czy jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę? Proszę o szybką odpowiedź, bo nie wiem, czy brać tabletkę ''po''.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

trudno określić, czy doszło do konatktu spermy z Pani drogami rodnymi.
Na podstawie podanych przez Panią informacji wynika, że stosunek miał miejsce w 23. dniu cyklu. Okres dni płodnych i niepłodnych zależy od długości trwania cyklu. Niestety, tej informacji Pani nie podała. Zatem trudno jest określić czy istnieje konieczność zażycia tabletki po stosunku.

Pozdrawiam