Prezerwatywa w pochwie a ciąża

Podczas stosunku nagle zadzwonil dzwonek i w panice mój chłopak wyszedł ze mnie a prezerwatywa została we mnie. Przypomniało nam sie o niej około 3h pózniej, została we mnie. Ale nie cała, jak ją wyciągnełam to około 4 cm było we mnie tak mysle. Do wytrysku nie doszło. A i był to dzień płodny. Jakie jest ryzyko ciązy?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. W opisanym przypadku ryzyko ciąży jest niewielkie. Proszę jednak pamiętać, że żadna metoda antykoncepcji nie jest skuteczna w 100%.