Prezerwatywa w pochwie po stosunku a ryzyko ciąży

Witam ,po stosunku z mężem(ja byłam na dole ) zorientowaliśmy się że prezerwatywa została w środku,ale na tyle wystawała że bez trudu mogłam ją wyjąć z zawartością wystawała poza ciało Jest to jedenasty dzień mojego cyklu i martwię się czy mogło dojść do zapłodnienia

Lek. Magdalena Pikul

Witam.
W opisanym przypadku nie można wykluczyć ciąży. Stosunek z prerzerwatywą nie daje 100% pewności, że nie dojdzie do zapłodnienia, a znajdowała się Pani najprawdopodobniej w fazie folikularnej cyklu, czyli przed owulacją,