Prezerwatywa została w pochwie - czy ryzyko zapłodnienia jest wysokie?

Witam! Ja i moja kobieta mamy mały problem. A mianowicie wygląda to następująco: podczas stosunku, po moim wytrysku prezerwatywa została nam w środku pochwy, to znaczy nie było jej widać. Podczas wyciągania ulało się nam po zewnętrznej części pochwy, prezerwatywa była cała. Z wyliczeń jakie zrobiliśmy po tym zdarzeniu to stosunek był przed lub w pierwszych dniach płodnych. Jakie są szanse na ciążę? Z góry serdecznie dziękujemy!

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Niestety nie ma żadnego algorytmu, który pozwoliłby nam wyliczyć prawdopodobieństwo ciąży w wartościach liczbowych. Wszystkie oceny ryzyka zajścia w ciążę kształtują się na podstawie prawdopodobieństwa szans.
W Waszym przypadku ryzyko ciąży jest raczej niewielkie. Po pierwsze, nie doszło do wprowadzenia spermy do dróg rodnych, co znacząco zmniejsza szansę poczęcia. Po drugie, stosunek miał miejsce na początku dni płodnych, przez co szansa, że plemniki przejdą całą drogę od zewnętrznej strony pochwy do bańki jajowodu i będą miały energię do zapłodnienia są raczej znikome.

W przypadku opóźnienia się miesiączki wskazane jest wykonanie testu ciążowego. Wcześniejsze testy dadzą niemiarodajne wyniki.

Pozdrawiam