Prezerwatywa została w środku

Witam, mam problem. Podczas długo trwałego stosunku z partnerem 28.07.12r. trzy razy doszedł w jednej prezerwatywie, ale po ostatnim razie prezerwatywa została w mojej pochwie. Sprawdzałam palcami, ale najwidoczniej jest umieszczona głęboko, nie znalazłam jej, więc ona nadal się tam znajduje. Boję się, nie zażywam żadnych środków antykoncepcyjnych, jeszcze ani razu nie byłam u ginekologa. Nie wiem co robić? Bardzo proszę o pomoc, nie wiem co robić ;( Proszę o odpowiedź.

Lek. Marta Hat

Witam! Proponuję w najbliższym terminie udać się do ginekologa, aby zweryfikować swoje wątpliwości. W opisanym przez Panią przypadku istnieje ryzyko ciąży. Objawy mogące sugerować ciążę to opóźnienie krwawienia miesiączkowego, parcie na pęcherz moczowy, powiększają się piersi, czasami dyskomfort w podbrzuszu. Dodatkowo oprócz wizyty u ginekologa sugeruję wykonanie testu ciążowego z moczu. Wynik testu jest wiarygodny po 2 tygodniach od potencjalnego zapłodnienia (czyli zwykle w terminie spodziewanej miesiączki). Wiarygodność testów z moczu jest duża i wynosi około 99%. Pozdrawiam serdecznie!