Prezerwatywa została w środku. Kiedy można wykonać test ciążowy?

Witam serdecznie, mam pytanie dotyczące tego jak najszybciej mogę wykonać test ciążowy. Opisze w skrócie sytuację przez którą mam taki właśnie problem. Wraz z moim narzeczonym, zawsze od 4 lat się zabezpieczamy, nie było do tej pory takiej właśnie sytuacji. Lecz niestety, kiedy mój narzeczony już dostał orgazm i chciał zdjąć prezerwatywę niefortunnie tego nie zrobił, więc prezerwatywa została we mnie. Ja musiałam to zrobić, było to w 12. dniu cyklu miesiączkowego, 3 dni przed owulacją. Kiedy mogę najszybciej zrobić test? Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Niestety z Twojego opisu nie wynika co się stało z zawartością prezerwatywy. Piszesz, że sama musiałaś ją wyjąć, ale czy sperma w niej zawarta wylała Ci się do/na pochwę. Jeżeli tak, to faktycznie istnieje ryzyko ciąży, ale nie jest ono bardzo wysokie. Jeżeli wyjęłaś kondom bez rozlewania, nie ma najmniejszych podstaw do obaw.

Oczywiście, biorąc pod uwagę Twoje dni płodne warto wykonać test ciążowy. Testy płytkowe najlepiej wykonywać w dniu spodziewanej miesiączki i później, z porannej porcji moczu.

Ewentualnie, możesz go wykonać w 14 dni po ryzykownym stosunku, ale jeśli masz regularne cykle, to ja jedno wychodzi. Możesz także wykonać test ciążowy z krwi. W tym przypadku wiarygodny wynik możesz uzyskać już w 8-9 dniu od zapłodnienia.

Pozdrawiam