Próba głodowa z powodu dużych spadków glikemicznych

Jestem kobietą, mam 33 lata. Ok. 5 lat temu miałam spadek cukru do 24. Straciłam przytomność. Obudziłam się w szpitalu. Nie jestem cukrzykiem. Miałam zrobioną krzywą cukrową - w normie. Wypisano mnie po osiągnięciu poziomu cukru - 65. Kontrolowałam cukier w warunkach domowych przez około pół roku, codziennie. Było to kosztowne, bo nie jestem cukrzykiem i nie mam zniżek. Poziom cukru miałam od 70 do 110. Przestałam się kontrolować. Cztery dni temu poszłam do lekarza z przeziębieniem. Zrobił mi kontrolne badania, między innymi cukier. Miałam na czczo 42. Nie czułam się źle. Po śniadaniu zrobiono mi ponownie cukier miałam 65. Następnego dnia z rana miałam cukier znów 42. Doktor chce skierować mnie do szpitala w celu zrobienia krzywej cukrowej i jakiejś próby głodowej. Czy to konieczne i na czym polega to badanie oraz co ma wyjaśnić? Czekam na informację.

Witam serdecznie!

Niestety badania są konieczne i muszą być wykonane w warunkach szpitalnych. Jak Pani sama wie takie spadki cukru są nieprawidłowe, a nawet zagrażające życiu i koniecznie wymagają wyjaśnienia. W tym celu zostaną wykonane te właśnie badania, powodem objawów może być bowiem guz wydzielający insulinę (tak zwany guz insulinowy=insulinoma) który doprowadza do spadku glikemii.
Test polega na powstrzymaniu się od posiłków oraz oznaczanie w tym czasie poziomów cukru oraz insuliny. Wykonywane są różne wersje testu od 48 do 72 godzin. Być może konieczne będzie wykonanie większej ilości badań.
Proszę się nie wahać i wyjaśnić przyczynę objawów.

Pozdrawiam