Próba samobójcza - czy to schizofrenia paranoidalna?

Witam jestem po próbie samobójczej w takie miałem zadanie chodź wcale tego nie chciałem robić dopiero gdy uwiezylem w to że tak ma być to popełniłem, cudem mam rękę i cudem przeżyłem. Czy to schizofrenia paranoidalna? Aktualnie biorę kwetaplex i sulpiryd doraźnie sulpiryd. Jestem po tych lekach mało atrakcyjny jeżeli chodzi o wygląd. Myślę że nie potrzebuje wizyty u psychiatry, może to bardziej uzależnienie niż schizofrenia. Proszę o pomoc, w sensie do jakiego lekarza mam iść i co mam powiedzieć bo sam nie wiem czy to moja choroba czy taki jestem.

Witam, proponowałabym kontakt z dwoma lekarzami: z lekarzem rodzinnym, który zaleci wykonanie dużej ilości badań (krwi, moczu, prześwietlenie ręki) oraz psychiatrę z którym to lekarzem może Pan porozmawiać o tym kimś, kto wydał Panu zadanie o popełnienie samobójstwa. Nikt nie jest władny, aby sugerować komukolwiek samobójstwo - nikt nie ma takiego celu aby chcieć unicestwić drugiego człowieka. Samobójstwo nie powinno być celem. Może zainteresowałby się Pan jakimś sportem lub rekreacją, aby Pana ciało było w ruchu, żeby mogło się rozwijać - ma Pan dopiero 25 lat, warto zadbać o swoje ciało np. biegi przełajowe, maratony, chodzenie z kijami - dużo ruchu na świeżym powietrzu.
Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl