Probiotyki doustne podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej a ochrona przed ewentualnymi skutkami ubocznymi

Czy zażywanie probiotyków doustnych podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej ochroni przed ewentualnymi skutkami ubocznymi? Mam na myśli zwiększone ryzyko infekcji przy tabletkach antykoncepcyjnych, chciałbym tego uniknąć. I jeszcze jedno, mam dużo libido, czy tabletki mogłyby mi je bardzo zmniejszyć? Nie bardzo rozumiem dlaczego tak się dzieje, nie chciałabym aby tak się stało, jestem zadowolona z jego obecnego stanu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Niektóre preparaty antykoncepcyjne mogą powodować obniżenie libido. Trudno też zagwarantować, iż stosowanie probiotyków uchroni Panią przed infekcją. Wszelkie wątpliwości powinna Pani omówić z lekarzem zlecającym antykoncepcję.