Problem alkoholowy a odrzucenie kobiety w ciąży

Dlaczego chłopak świadomy tego ze ma problem z alkoholem odrzuca dziewczynę która była z nim w ciąży niestety poronila. Pomimo tego że ona chce mu pomóc on ją odpycha raniąc siebie i rodzinę co zrobić w takiej sytuacji

Witam serdecznie.
Problem z alkoholem, jeżeli jest już uzależnieniem, to nałóg bardzo silny, który odbiera osobie uzależnionej możliwość racjonalnego myślenia o sobie, swoim zdrowiu czy swojej przyszłości. Alkohol u takiej osoby jest na pierwszym miejscu, a osoba, która próbuje odwieść go od picia staje się wrogiem. Dlatego też uzależnieni bardzo często odrzucają pomoc osób, którym zależy, aby przestali pić.
Oczywiście warto podjąć próbę i namówić chłopaka do udania się na wizytę do poradni leczenia uzależnień, gdzie wykwalifikowany terapeuta określi jakie jest nasilenie problemu z alkoholem i doradzi jaka forma pomocy będzie w tym przypadku najlepsza.
Jeżeli jednak chłopak opiera się i nie chce pomocy, nie ma sensu naciskać, ponieważ osoba uzależniona, jeżeli sama nie chce niczego zmienić w swoim życiu, będzie niestety odrzucać wszelką pomoc.
W tym przypadku najlepiej jest zadbać o siebie. Utrata dziecka to często ogromne przeżycie, dlatego też osoba ta potrzebuje teraz dużo wsparcia i spokoju.
Pozdrawiam serdecznie.

Witam Panią. Osoba, która ma problem alkoholowy koncentruje swoje życie wokół picia. Świadomość problemu alkoholowego to jedno a zaprzeczanie mu, pomniejszanie jego rozmiarów i używanie innych mechanizmów obronnych to charakterystyczne zachowanie dla osób mających problem alkoholowy. Nie chciałbym się jednak koncentrować na tej osobie tylko na jej otoczeniu. Napisała Pani o dziewczynie, która była w ciąży i poroniła. Życie z osobą mającą problem alkoholowy powoduje często dotkliwe konsekwencje. Począwszy od koncentracji na osobie, która pije (przez co zapomina się o sobie) po obniżenie samooceny i poczucia własnej wartości i niemożność realizowania własnych celów i potrzeb. Uważam, że ta dziewczyna potrzebuje teraz najbardziej pomocy. Poniosła dwie bardzo znaczące straty (straciła dziecko i związek w który z pewnością "zainwestowała" emocjonalnie). Radziłbym by właśnie ta osoba poszukała dla siebie bezpośredniej pomocy psychologicznej a nie koncentrowała się na osobie z problemem alkoholowym. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Witam,
Jeżeli chłopak rzeczywiście jest „świadomy tego że ma problem z alkoholem odrzuca dziewczynę która była z nim w ciąży”, to prawdopodobnie zdaje sobie sprawę z tego, że jedyne, co może jej zaoferować, to cierpienie. Jeżeli chłopak rzeczywiście jest „świadomy” , to powinien natychmiast poddać się terapii.
Jeżeli dziewczyna nie realizuje własnych potrzeb, tylko pozostaje w wyniszczającym ją związku, uwikłana we wszelkie problemy związane z uzależnieniem partnera, przyjmując odpowiedzialność za uzależnienie partnera i przeżywając koszmar błędnie pojętej miłości, to z całą pewnością mówimy tu o współuzależnieniu. Zatem dziewczyna również powinna jak najszybciej skorzystać z psychoterapii.
Pozdrawiam serdecznie