Problem alkoholowy u 21-letniego mężczyzny

Witam mam powazny problem z piciem alkoholu pije codziennie po 5-6 piw a nawet wiecej nie zwazam na to czy ide do pracy czy nie Mam 21 lat nie umiem gospodarowac sobie czasu czuje sie w domu sam nie bawi mnie juz komputer czy uprawianie sportu jak spotykam sie ze znajomymi i tak odczuwam potrzebe picia Nie wiem juz co mam robic chcialbym sobie sam z tym poradzic i wiem ze w rodzinie tez bede mial wsparcie jak zroboc pierwszy krok

Z Pana opisu wynika, że ma Pan świadomość uzależnienia od alkoholu. Zauważył Pan, że Pana życie i kontakt ze światem ubożeje, zainteresowania, które sprawiały przyjemność przestają Pana cieszyć, stanowić źródło satysfakcji. Pogłębia się koncentracja Pana życia wokół alkoholu. Potrzeba picia zdominowała różne obszary w Pana życiu min. kontakty z innymi ludźmi.
W tej sytuacji właściwym krokiem byłoby podjęcie leczenia w Poradni Leczenia Uzależnienia od Alkoholu. Zawsze może Pan umówić się na niezobowiązującą konsultację ze specjalistą, aby zorientować się jakie ma Pan możliwości terapii. Alternatywnym pierwszym krokiem może być anonimowy udział w mittingu otwartym AA (adresy mittingów AA są dostępne w internecie).
Leczenie jest złożonym procesem, dlatego nie potrafię odpowiedzieć na Pana pytanie w jaki sposób ma Pan sobie sam poradzić z problemem alkoholowym. Zachęcam Pana do skorzystania z pomocy specjalisty.

Pozdrawiam serdecznie
Marta Widera-Kędryna

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza