Problem alkoholowy u partnera

Witam, jetem ze swoim partnerem od 3 lat, ma on duzy problem z alkoholem. Prawie codziennie pije piwo,ok4 puszek, w weekendy 4-10. Cały czas proszę żeby przestał, straszę rozstaniem, krzycze, płacze - on zawsze obiecuje zmiane ale nie pije max. przez tydzień, bądz codziennie tylko mniejszą ilość.Twierdzi, że każdy facet po pracy pije piwo a przeciez mnie nie bije i się nie awanturuje wiec nie ma problemu. Jak przekanać go do terapi dla uzależnionych skoro on nie widzi problemu w tym, że pije?

Dzień dobry,

Proszę samej udać się do Poradni Leczenia Uzależnień, w której również oferowana jest pomoc bliskim osobie uzależnionej.

Witam, każdy alkoholik jest uwikłany w system mechanizmów obronnych, które utrzymują go w iluzji, że wszystko jest ok. Istotą choroby alkoholowej jest bowiem ZAPRZECZANIE istnieniu problemu. Podstawowym zadaniem osoby bliskiej alkoholikowi jest nie ulec tej iluzji i przestać się łudzić,że chory sam z siebie przestanie pić, jest to raczej nie możliwe bez podjęcia leczenia. Pomoc dla osób żyjących w rodzinie alkoholowej oferują Poradnie Odwykowe, zachęcam do skorzystania. Pozdrawiam