Problem alkoholowy w rodzinie

witam!jestem z mezczyzna ktory jest bardzo dobrym i wrazliwym czlowiekiem,jednak ma problem alkoholowy.mam dwoje dzieci i nie chce by na to patrzyly ale bardzo chcialabym mu pomoc bo uwazam ze szkoda takiego czlowieka by sie zmarnowal ma dopiero 27 lat.Jest pomocny,a moje dzieci go uwielbiaja chcialabym by przestal pic bysmy mogli byc szczesliwi.Jak zrobic by wybral sie na terapie interesuje mnie czy w Szczecinie mozna zastosoac wszywke alkoholowa,gdzie sie udac????ile kosztuje?prosze o pomoc

Witam... najprościej udać się do najbliższej poradni odwykowej i tam porozmawiać z lekarzem,psychologiem czy terapeutą, którzy na pewno coś sensownego doradzą. Każda poradnia odwykowa prowadzi poradnictwo dla rodzin osób uzależnionych od alkoholu. Wprawdzie napisała Pani nieco o mężu, ale to zdecydowanie za mało,żeby "na odległość" wymyślić skuteczny sposób zachęcenia go do leczenia. Jeżeli rozmowa i prośby nie skutkują warto zastanowić się nad kontaktem z Komisją do spraw problemów alkoholowych,która na pewno działa w miejscu Pani zamieszkania lub pobliżu. Warto tam pójść i porozmawiać. Być może postraszenie męża skierowaniem na przymusowe leczenie spowoduje, że pójdzie się leczyć dobrowolnie. Proszę więc zacząć działać. Pójść do poradni, a dalej już Panią pokierują. Pozdrawiam,

z tego, co Pani pisze, gra Pani w role ratownika. to sie nigdy nie udaje.nie jest to sposob na zaspokojenie swoich potrzeb...jedyna osoba, ktora ma wplyw na to, czy ktos pije...jest sam zainteresowany (i to nie w kazdym momencie...). pytanie co kryje sie za tym, ze wybrala Pani wlasnie takiego mezczyzne, jakie Pani potrzeby to zaspokaja i jak moznaby je zaspokoic inaczej...oraz , co stoi na przeszkodzie...polecam psychoterapie, tak jest latwiej zobaczyc i zmiernic rozne rzeczy.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza