Problem ginekomastii u 21-latka

Mam 21 lat i od 7-8 cierpię na ginekomastię. Gdy miałem 15 byłem u lekarza endokrynologa (szereg badań w szpitalu, USG sutków, jąder, pobierania krwi itd.). Lekarz powiedział tylko, że to ginekomastia. Żadnych skierowań, leków.. Boli mnie to, że nie mogę normalnie tak jak wszyscy bawić się na plaży, opalać się, co chwilę zakrywam się ręcznikiem (chyba, że jest zimno wtedy gino jest niewidoczna). Operacja odpada, nigdy nie uzbieram tylu pieniędzy ile kosztuje zabieg. Proszę o wszelaką pomoc

Dzień dobry,

Jeśli zmiany ma Pan od 7-8 lat, to niestety jest już za późno na leczenie farmakologiczne, które nie będzie skuteczne. Jedynym skutecznym postępowaniem w chwili obecnej będzie niestety tylko interwencja chirurgiczna. Ginekomastię można leczyć farmakologicznie do 1 , maks. 2 lat od pojawienia się zmian. Potem dochodzi do hialinizacji i włóknienia, a tych procesów nie da się odwrócić stosując leki.

Pozdrawiam

Marek Derkacz