Problem nawracającej grzybicy paznokci dłoni

Problem dotyczy nawracającej grzybicy paznokci dłoni (zainf.4 paznokcie, uszkodzona jest również macierz). Leczę się od 10 lat, ostatnio Itraxem, dwa pulsy i lakierem Funtrol. Lekarz stwierdził, że skoro jest nawrót to zapisał 3 puls. Ale grzybica w 1 paznokciu nie znika, powiększa się. Usłyszałam, że nie ma już lepszych leków, zapisał też antybiotyk, bo dostała się bakteria i 1 paznokiec zrobil się zielony. We wrześniu idę na kontrolę. Czy naprawdę nic więcej już nie można zrobić?

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze konieczne jest wykonanie odpowiednich wymazow i posiewów łącznie z biogramami. Proszę koniecznie udać sie do lekarza prowadzącego leczenie. Bez badania cieżko jest coś więcej powiedzieć.