Problem niepełnego wypróżnienia u 8-latki

8 latka skarży się na problem z wypróżnianiem, tzn. po każdym oddanym stolcu ma uczucie że chce jeszcze a nie może zrobić. Takie samo parcie ma na pęcherz. Picze ją często okolica odbytu. Wyniki USG jamy brzusznej prawidłowe. Badania na robaki negatywne. Od niemowlęcia miała problemy z wypróżnianiem. Dodatkowo po każdym jedzeniu czy piciu boli ją brzuch. W 1-wszym roku życia refluks. Ostatnio mniej je. Nie wiemy co robić i jaki związek ma jedno z drugim? Proszę o jakąś wskazówkę.

Witam serdecznie. Przyczyn może być wiele. Może infekcja jelit -grzybicza. Warto wykonać podstawowe badania profilaktyczne krwi.