Problem nieśmiałości u 21-latka

dzien dobry od jakis paru lat jestem bardzo niesmialy mialem zawsze problem z nawiazaniem silnych wiezi z rowiesnikami. z grupy kolegow mialem 2 z ktorymi moglem swobodnie rozmawiac bez wstydu i strachu. teraz jest gorzej czuje powoli ze nie umiem z nikim rozmaiwac ze kazdy jest wrogo nastawiony do mnie jestem bardzo sztywny nie czuje swobody ruchow wole siedziec przed komputerem niz spotkac sie ze znajomymi czuje ze jak z nimi sie spotkam bede sie wstydzil i nie bede umial z nimi rozmawiac

Dzień dobry,

Jeżeli chce Pan zmienić swój sposób funkcjonowania / przeżywania to proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i udać się na konsultacje, które być może zakończą się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
Pomoc może Pan uzyskać w ramach NFZ - np.: w Poradni Leczenia Nerwic, Poradni Zdrowia Psychicznego.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Dzień dobry, pomimo iż może to być dla pana trudne zachęcam do kontaktu z psychoterapeutą i rozpoczęcia psychoterapii. Pana sytuacja jak pan pisze nie jest dla pana komfortowa, z tego względu warto podjąć prace terapeutyczną. Pozdrawiam.