Problem nieświeżego oddechu, biały nalot na języku

Od kilku lat borykam się z problemem nieświeżego oddechu. Mam biały nalot na końcu języka, gdy się go pozbywam problem na trochę znika. Nieświeży oddech nasila się, gdy zjem coś słodkiego, napiję się słodkiego, gazowanego napoju czy alkoholu. Problem ten nasila się również po wysiłku fizycznym, gdy czuję suchość w jamie ustnej. Mycie zębów na niewiele się zdaje, ponieważ po około 20 minut problem powraca.

Jest to poważne zaburzenie metaboliczne związane z dysbakteriozą jelit. Oprócz dokładnego badania zalecam dobrą dietę - paleo lub gaps. Pozdrawiam