Problem opryszczki wargowej

Od wielu lat borykam się z problemem opryszczki wargowej, z przerwami oczywiście. Teraz kiedy jest zima, a ja pracuję prawie cały czas w temperaturach takich jak na zewnątrz, pojawia się co dwa tygodnie. Obejmuje nie tylko usta ale i śluzówkę nosa i okolice nosa i ust. Czym smarować zmiany, żeby szybko je zagoić i co zażywać żeby tak często nie występowały. A może są jakieś naturalne produkty przeciwwirusowe?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Najskuteczniejszym lekiem przeciwopryszczkowym jest Heviran i to właśnie maść z tym farmaceutykiem powinna Pani stosować. Opryszczka jest wirusem, który na stałe zadamawia się w organizmie człowieka i daje objawy zawsze wtedy gdy dojdzie do obniżenia odporności. Ekspozycja na zimno oczywiście może być jednym z czynników "spustowych". Dlatego też należy szczególnie w okresie jesienno-zimowym dbać o swoje zdrowie. Unikać picia b. zimnych napojów, ubierać się ciepło. Może Pani profilaktycznie zażywać codziennie 500 mg wit. C. Herbata z miodem, cytryną i cynamonem też nie zaszkodzi. Niestety nie ma "produktów przeciwwirusowych".