Problem po utracie przyjaciółki

Nie mogę pogodzić się z utratą przyjaciółki. Popełniła samobójstwo przez jakiś psycholi, którzy ją zgwałcili. Wiedziałam o tym i nic z tym nie mogłam zrobić. Mam ogromne poczucie winy. Gdy bym tylko jej nie słuchała, powiedziała komuś o tym. Jak się okazuje jej wujek też o tym wiedział, ale on jest księdzem, więc to co innego . Jeszcze oni jej grozli, dlatego co chwilę zmieniała nr. Dlaczego się nie zorientowałam. Chodź minęło już trochę czasu to nadal nie umiem spojrzeć jej mamie w oczy.

Warto spotkać się z psychologiem. Pomoże Pani przejść przez traumę straty, a także przepracować poczucie winy. Nie da się pomóc komuś, kto tego nie chce. Pomoc wbrew woli mogłaby być odebrana jako kolejne przekroczenie granic i nadużycie przyjaciółki. Rozumiem jednak, że emocje, jakie Pani przeżywa, są bardzo ambiwalentne i trudne, a ból ogromny. Zamiast zostawać z tym samą- proszę porozmawiać ze specjalistą.

Witam, doświadczenie, które stało się Pani udziałem jest zbyt obciążające aby borykać się z nim samej. Proszę skorzystać z pomocy psychoterapeuty.Pozdrawiam bardzo serdecznie.